SPIS TREŚCI
- Pomiar odległości, strefa zrzutu.
- Punkty pośrednie.
- Deklaracja komory zrzutu.
- Nie musisz zapisywać punktu DOM.
- Możesz zmniejszyć czułość sterowania.
- Możesz zablokować tor płynięcia w danym kierunku.
- Możesz kalibrować kompas manualnie.
- Możesz dodać kilka punktów do trasy.
- Twoje punty zawsze są bezpieczne.
- Możesz dodawać notatki oraz motywy do punktów.
- Możesz modyfikować plan trasy.
Pomiar odległości, strefa zrzutu.
Możesz dokonać szybkiego pomiaru odległości między punktami, wybierając w menu zakładkę celownika. By skupić się na interesującym punkcie, wystarczy zablokować tę funkcję w obrębie interesującego nas punktu i odczytać wartość dystansu po oddaleniu się od niego. Ta sama funkcjonalność w swym nadrzędnym zastosowaniu służy do generowania "strefy zrzutu", bardzo przydatnej w przypadku chęci oddalenia zestawów od największego skupiska zanętowego. W ten sposób otrzymujesz możliwość łowienia największych okazów, unikających zamieszania w centrum zanęty.
Link do filmu instruktażowego:
https://youtube.com/shorts/-ENJRp1lK-4
Punkty pośrednie.
Możesz używać funkcji punktów pośrednich, by łamać trasę. W tym celu zaznacz punkt docelowy, który połączy się z lokalizacją łódki za pomocą pomarańczowej ścieżki trasy a następnie naciśnij ikonę punktów pośrednich. Za pomocą celownika wyznacz punkt, w którym dokonasz modyfikacji. Pamiętaj, że możesz dokonać łamania trasy w 3 punktach.
Link do filmu instruktażowego:
https://youtube.com/shorts/JKWpetTZLNA
Deklaracja komory zrzutu.
Możesz zadeklarować która komora i czy ma być otwarta podczas zrzutu. Jeśli posiadasz model dwukomorowy, po zainicjowaniu startu trasy pojawia się okno gdzie możesz ustawić ilość otwieranych komór w danym punkcie. Dotyczy to również sytuacji przy łamaniu trasy w punktach pośrednich bądź strefie zrzutu.
Link do filmu instruktażowego:
https://youtube.com/shorts/jYeSGV6Xs_Y
Nie musisz zapisywać punktu DOM.
Nie musisz zapisywać punktu DOM i używać go do powrotu. Łódź wraca opcjonalnie do punktu wypłynięcia. Wystarczy tylko odpłynąć kilka metrów od kolizyjnego toru i z tego miejsca zacząć realizować plan trasy. Dzięki temu model wróci po torze innym niż linia twoich zestawów.
Link do filmu instruktażowego:
https://youtube.com/shorts/YeCyk-kD-9o
Możesz zmniejszyć czułość sterowania.
Możesz zmniejszyć czułość sterowania, dzięki czemu będziesz mógł wykonywać bardzo precyzyjne ruchy łodzią za pomocą joysticka w Aplikacji. W sekcji ustawienia w zakładce “sterowanie" skoryguj czułość skrętu. Z pomocą może przyjść również zmniejszenie mocy łodzi do około 60% jej maksymalnej wartości.
Link do filmu instruktażowego:
https://youtube.com/shorts/hbTlaVsyAJM
Możesz zablokować tor płynięcia w danym kierunku.
Sterując modelem za pomocą joysticka możesz zablokować tor płynięcia w danym kierunku. Funkcja naviLOCK, wspierana przez czujniki pomiarowe oraz GPS, pozwala utrzymać kierunek płynięcia łodzi w linii prostej. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy poszukujesz miejscówek w dalszej odległości, wspierając się terenowym azymutem.
Link do filmu instruktażowego:
https://youtube.com/shorts/qtMHBWIQhfY
Możesz kalibrować kompas manualnie.
W sekcji ustawienia, w zakładce KALIBRACJA KOMPASU, możesz manualnie skalibrować kompas. Czynność ta powinna być wykonywana na otwartej przestrzeni z dala od przeszkód, typu drzewa, skarpy i tym podobne. Wykonujemy płynny i spokojny obrót o 360 stopni, dokładnie osadzony w czasie 20 sekund, wspierając się filmem bądź sygnałem dźwiękowym w zależności od systemu operacyjnego posiadanego urządzenia. Warto tą czynność wykonywać cyklicznie, raz na kilka zasiadek. Pamiętaj, że możesz równie skutecznie pływać z niedokalibrowanym kompasem. Nawet w przypadku niewystarczającego poziomu kalibracji, nasz inteligentny algorytm po kilkunastu metrach przepłyniętego dystansu nanosi korekty i naprowadza model na poprawny kurs.
Link do filmu instruktażowego:
https://youtube.com/shorts/LJTRq4Oo1Ko
Możesz dodać kilka punktów do trasy.
Możesz dodać kilka punktów do trasy. Korzystając z zakładki naviPOINT dodajemy pierwszy punkt do planu trasy oraz wracamy by dodać kolejne. W tych punktach możemy deklarować otwarcie komór. Funkcjonalność tą wykorzystujemy do nęcenia miejscówek, sondowania i tym podobnych czynności, na przykład, gdy nie przewozimy wszystkich zestawów, a jeden z nich chcemy wyłącznie donęcić, bądź podejrzeć panującą sytuację w jego obszarze.
Link do filmu instruktażowego:
https://youtube.com/shorts/3cZbGABDW9Y
Twoje punty zawsze są bezpieczne.
W czasie używania systemu, w tle dochodzi do synchronizacji z naszą chmurą, wszystkich zapisanych punktów. Dzięki temu, Twoje punkty zawsze będą bezpieczne, nawet w przypadku awarii lub zgubienia telefonu bądź tabletu. Możesz ten proces wykonać również manualnie, wciskając ikonę synchronizacji. Jeżeli zapisywałeś punkty podczas braku internetu, gdy tylko pojawi się jego zasięg, punkty automatycznie zostaną zsynchronizowane. Synchronizacja ma miejsce również, gdy obsługujesz nawigację na kilku urządzeniach jednocześnie.
Link do filmu instruktażowego:
https://youtube.com/shorts/ec2cVu3DTbg
Możesz dodawać notatki oraz motywy do punktów.
Do każdego z zapisanych punktów, podczas ich tworzenia lub edycji, możesz dodać notatkę tekstową lub zadeklarować motyw koloru. Dzięki temu zawsze masz możliwość szybkiego podglądu na jaki rodzaj użytej przynęty lub zanęty łowisz w konkretnym miejscu. Notatkę lub motyw kolorystyczny możesz również dodać w punkcie kontrolowanej strefy zrzutu. Motywy kolorystyczne widoczne są także przy każdym punkcie podczas przeglądania ich w danej grupie.
Link do filmu instruktażowego:
https://youtube.com/shorts/3AhS2Mi9VQk
Możesz modyfikować plan trasy.
Możesz modyfikować plan trasy tak, by wrócić trasą z pominięciem prostej linii zestawów. Wystarczy, że dodasz punkt pośredni, oddalając trasę od prostego toru płynięcia a następnie usuniesz w planie pierwszy punkt pośredni, który w trasie powrotnej złamie tor dotarcia do punktu wypłynięcia łodzi. Model wtedy na pewno nie wpłynie w tonącą linkę główną.
Link do filmu instruktażowego:
Czy ten artykuł był pomocny?
To wspaniale!
Dziękujemy za opinię
Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!
Dziękujemy za opinię
Wysłano opinię
Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł